У Скадовську на семінар «Реабілітація інвалідів з психічними розладами» з’їхалися 122 учасника

12.09.2013 18:57:00

У Скадовську Всеукраїнський інформаційно-навчальний семінар «Реабілітація інвалідів з психічними розладами» з’їхалися 122 учасника6-8 вересня у місті Скадовськ на виконання програми «Соціальний захист інвалідів з психічними розладами в Україні» відбувся Всеукраїнський інформаційно-навчальний семінар «Реабілітація інвалідів з психічними розладами», який був проведений Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Гармонія» за підтримки Міністерства соціальної політики України, Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України.

На семінар з’їхалися 122 учасника – керівники та спеціалісти громадських, неурядових організацій інвалідів з 13 регіонів України, а також представники Міністерства соціальної політики України, органів державної влади, у тому числі Херсонської області: пенсійного фонду України, департаменту праці та соціального захисту населення, державної служби у справах інвалідів та ветеранів, фонду захисту інвалідів, Херсонської обласної служби зайнятості тощо.

Мета заходу – активізація громадського руху інвалідів з психічними розладами шляхом підвищення рівня кваліфікації керівників та спеціалістів неурядових об’єднань. Крім того завданнями семінару були: аналіз чинного законодавства, що регулює правовідносини у сфері соціального захисту інвалідів із психічними розладами; організація діалогу між представниками громадських організацій інвалідів, роботодавців та представників органів державної влади, розробка рекомендацій та пошук перспективних шляхів покращення ситуації, популяризація громадських організацій інвалідів та інформування громадськості про їх статутну діяльність, налагодження співпраці громадських організацій інвалідів та роботодавців.

Директор Скадовського районного центру зайнятості Єігенія Небрат ознайомила організаторів та слухачів семінару з тими новими підходами у діяльності служби зайнятості, що з’явилися з впровадженням у практику роботи Єдиної технології надання соціальних послуг та нового закону України «Про зайнятість населення». У рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича послуги, що надаються спеціалістами служби зайнятості стають більш індивідуальними, адресними, а отже, – більш ефективними. На підтвердження цього присутнім на семінарі була представлена інформація про результати роботи обласної служби зайнятості у 2012 -2013 роках в частині надання послуг особам з інвалідністю, сприяння їх зайнятості та професійній реабілітації.

Учасники семінару висловили думку, що якісне обслуговування осіб з інвалідністю може бути забезпечене лише за умови тісної співпраці фахівців служби зайнятості з місцевими органами влади, департаментом соціального захисту населення, об’єднаннями профспілок і роботодавців, громадськими організаціями та іншими структурами, що опікуються людьми з інвалідністю. Лише у співпраці запорука успіху.

Корисні посилання