У Скадовському районі відзначили першу річницю успішної роботи ТОВ «Соларенерго»

11.06.2014 16:35:00

06 червня поточного року голова районної державної адміністрації Юрій Бобилєв та його заступник з економічних питань Анатолій Розумний відвідали один з кращих інвестиційних майданчиків району, а саме, сонячну електростанцію ТОВ «Соларенерго», що знаходиться поблизу смт Лазурне

Скадовський район сьогодні по праву асоціюється, як територія пріоритетного розвитку Херсонщини, і не дарма. Вдале географічне розташування, наявні природні та економічні ресурси вигідно вирізняють його посеред інших районів області як потужну площадку для залучення та освоєння інвестицій.
Протягом останніх років на території району реалізовано цілу низку інвестиційних проектів, пов`язаних, у першу чергу, з розвитком курортно-рекреаційного комплексу, галузями аграрного та промислового виробництва, розвитком інфраструктури, що дозволило суттєво зміцнити його економічний потенціал, залучити додаткові фінансові ресурси до місцевих бюджетів та вирішити низку соціальних питань.
Родзинкою інвестиційного розвитку району на сьогодні безперечно є реалізація потужних проектів у галузі розвитку альтернативної енергетики, що є додатковим підтвердженням статусу району як «Екологічно чистої території».
06 червня поточного року голова районної державної адміністрації Юрій Бобилєв та його заступник з економічних питань Анатолій Розумний відвідали один з кращих інвестиційних майданчиків району, а саме, сонячну електростанцію ТОВ «Соларенерго», що знаходиться поблизу смт Лазурне. У цей день на об`єкті святкували першу річницю успішної промислової експлуатації сонячної електростанції.
У своєму вітальному слові голова районної державної адміністрації Юрій Бобилєв привітав весь колектив підприємства з цією значною подією та, зокрема, зазначив: «Сьогодні у нас з вами чудове свято. Це свято взаємного успіху та живий приклад того, що на Скадовщині можна успішно працювати та реалізовувати найамбітніші інвестиційні проекти, покликані зміцнити економічний потенціал району, області та держави в цілому, і саме головне, це проекти із застосуванням передових інноваційних технологій без завдання шкоди навколишньому середовищу, що для нас є дуже суттєвим фактором. Ваше підприємство, шановні друзі, стало фактично піонером в освоєнні цього ринку на території Херсонщини та півдня України, адже це перший такий подібний об’єкт, що був збудований та ось уже цілий рік успішно функціонує на скадовській землі. Бажаю вам усім не зупинятися на досягнутому та продовжувати реалізацію наступних проектів, у цьому плані обіцяю усіляку підтримку з боку місцевої влади».
У відповідь на це директор ТОВ «Соларенерго» Сергій Риженко подякував керівництву району за дієву підтримку у реалізації проекту та висловив сподівання на тісну співпрацю у подальшому, адже готовність працювати саме тут, на Скадовщині, дуже велика. «Ми вдячні керівництву району за створення сприятливих умов під час реалізації цього проекту. Саме наявність такої підтримки з боку місцевої влади, на сьогодні вселяє у нас впевненість, що подальші наші плани будуть успішно реалізовані. Уже до кінця цього року ми плануємо збільшити наявні потужності сонячної електростанції втричі» зазначив Сергій Риженко.
Усі присутні на святі мали змогу наочно ознайомитися з принципом роботи електростанції, оглянули основні технологічні об`єкти та оцінили перспективи подальшого нового будівництва.
Довідка
Сонячна електростанція ТОВ «Соларенерго» введена в промислову експлуатацію в 2013 році загальною потужністю 9,8 МВт. За перший рік експлуатації електростанцією вироблено 12 млн кВт/годин електроенергії без шкідливих викидів у навколишнє середовище. Для порівняння, під час виробництва цього ж обсяг електроенергії з використанням потужностей на кам’яному вугіллі викиди СО2 в атмосферу склали б понад 13,5 тис. тонн, при використанні природного газу – майже 6,4 тис. тонн відповідно.
До кінця поточного 2014 року за рахунок нового будівництва планується збільшити загальну потужність електростанції та довести її до 27 МВт.

Корисні посилання