Протягом червня 2014 року у Скадовському районі працювали 17 пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням

25.06.2014 16:39:00

Протягом червня 2014 року на базі загальноосвітніх навчальних закладів працювали 17 пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням, у яких відпочили 1172 дітей

Протягом червня 2014 року на базі загальноосвітніх навчальних закладів працювали 17 пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням, у яких відпочили 1172 дітей, що становить 31 відсоток від загальної кількості дітей, які потребують оздоровлення. Найвищий відсоток охоплення відпочинком школярів у пришкільних таборах Комсомольської ЗОШ (56), Таврійської ЗОШ (51), Тарасівської ЗОШ (51), Ульянівської ЗОШ (45), Приморської ЗОШ (45).
Особлива увага була приділена дітям соціально незахищених категорій. У цілому по району в пришкільних таборах відпочили 36% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 49% – дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, 31% – дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей. 
Максимально охопили відпочинком в таборі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: в Антонівській, Тарасівській, Таврійській, Ульянівській ЗОШ, Скадовській ЗОШ №2 – 100%, Красненській ЗОШ – 91% від тих, які підлягають оздоровленню; дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС: Лазурненській, Красненській, Тарасівській, Приморській, Шевченківській, Широківській, Радгоспненській ЗОШ по 100%, Ульянівській ЗОШ – 70%; дітей із багатодітних та малозабезпечених сімей: Птахівській, Тарасівській ЗОШ по 100%, Красненській ЗОШ – 94%.
Організація літнього відпочинку дітей є складовою частиною безперервного та послідовного процесу виховання. У дитячих закладах відпочинку були створені умови для педагогічно обґрунтованого, змістовного та цікавого дозвілля дітей, що дали можливість їм творчо розвиватися, духовно та інтелектуально збагачуватися, розширювати світогляд.
У пришкільних таборах були розроблені плани роботи на табірну зміну, які включили в себе широкий спектр виховних і оздоровчих заходів, свят, екскурсій, об’єднаних одним сюжетом, однією темою чи напрямком. Кожен день проходив у певній тематиці, тому діти змогли взяти участь у різноманітних заходах. Виховна діяльність пришкільного табору Скадовської ЗОШ № 3 «Веселкова республіка» носила патріотичну направленість та була організована по днях: День української пісні, День малюнків «Моя щаслива Україна», день народної гри та інші. 
У таборі «Барвінок» Приморської ЗОШ заходи мали еколого-натуралістичну спрямованість: «У природі – у рідному домі», «Люблю я свій приморський край», «Віч-на-віч з природою». «Стежками моєї маленької Батьківщини» – так називалася відпочинкова зміна в Широківській ЗОШ. Вихованці пришкільного табору «Дивограй» Радгоспненської ЗОШ здійснили подорож «Навколо літа за 14 днів», під час якої проведені: свято «довкілля», День страшних історій, Мокрий день та інші.
За окремим планом працював Центр дитячої та юнацької творчості, у якому були створені три творчі загони для обдарованих дітей за напрямками позашкільної роботи: еколого-натуралістичний, художньо-естетичний та туристичний. Кожний керівник гуртка ЦДЮТ проводив заходи відповідно до індивідуального плану.

Корисні посилання