Великолепетисці відзначили 73-у річницю перемоги у Другій світовій війні

10.05.2018 13:21:36
Великолепетисці відзначили 73-у річницю перемоги у Другій світовій війні

09 травня 2018 року великолепетисці відзначили 73-у річницю перемоги над нацизмом у Другої світової війни. Традиційно заходи розпочалися святковим маршем від центральної площі селища до Обеліска Слави, у якому взяли участь керівники району, учасники бойових дій, діти війни, представники державних та політичних організацій, бюджетних установ та мешканці селища. У парку «Прибережний» біля Обеліску Слави відбувся мітинг-реквієм, присвячений 73-ій річниці перемоги, на який зібралося чимало мешканців селища, аби вшанувати ветеранів, які мужньо здолали вогненні фронтові дороги, тих, хто виніс роки окупації та пекло концтаборів, піднімав з руїн і відроджував рідний край та віддати дань героям, простим громадянам, які стали жертвами найкривавішої в історії людства війни.

До учасників заходу з урочистою промовою звернулися голова районної державної адміністрації Анатолій Віремейчик, голова районної ради Тетяна Верховська, Великолепетиський селищний голова Микола Сінькевич, військовий комісар Великолепетиського об’єднаного районного військового комісаріату майор Віталій Курносик, які подякували ветеранам за любов до Батьківщини, за здобутий мир та за активну громадську позицію.

Ветеран Другої світової війни Григорій Пантелійович Клиба зі словами настанови звернувся до молодого покоління, закликав молодь рівнятися на героїв минулого заради щасливого майбутнього та акапельно виконав пісню воєнних років, яка допомагала перенести труднощі і втрати у ті тяжкі часи і надихала героїв на подвиги заради захисту Вітчизни, миру на своїй землі.

За сумлінне виконання службових обов’язків щодо захисту суверенітету та територіальної цілісності України, активну життєву позицію та з нагоди відзначення у районі Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні голова районної державної адміністрації Анатолій Віремейчик нагородив Почесними грамотами учасників бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції та вручив медалі «За оборону рідної землі».

Світлу пам’ять героїв, які полягли на полях Другої світової війни, присутні вшанували хвилиною мовчання та покладанням вінків та квітів до меморіалу «Вічний вогонь» та спуском на воду Каховського водосховища вінків пам’яті.

Панахиду за загиблими у Другій світовій війні відправив настоятелем Свято-Миколаївської церкви протоієрей Василь Шмигельський.

По закінченню мітингу-реквієму відбувся святковий концерт за участю працівників та вихованців районного Будинку культури, селищного будинку культури, районного центру дитячої та юнацької творчості та дитячої школи мистецтв.

 

 

Корисні посилання