Виїзний семінар-практикум для учителів географії та біології

01.11.2018 13:37:19
Виїзний семінар-практикум для учителів географії та біології

30 жовтня 2018 року відділом освіти, молоді та спорту Нововоронцовської районної державної адміністрації та комунальної установи «Нововоронцовський районний методичний кабінет» було організовано виїзний семінар-практикум для учителів географії та біології на тему «Нестандартні форми роботи як ефективні засоби мотивації здобувачів освіти». Валентина Нікольченко, методист КУ «Нововоронцовський РМК», ознайомила учасників з програмою семінару та наголосила, що саме нестандартні форми роботи сприяють розширенню загальноосвітнього кругозору учнів та сприяють активізації пізнавальної діяльності школярів.

Відповідно до програми робота розпочалася із екскурсії до Херсонського гідрометеорологічного технікуму Одеського державного університету, який очолює Світлана Кіріяка. Ольга Лянзберг, заступник директора з навчально-виховної роботи, презентувала учасникам роботу закладу. Педагоги Лариса Еременко, Тетяна Ясиновська та Ірина Домбовська ділилися досвідом своєї роботи. Учасники семінару-практикуму мали змогу ознайомитися з матеріально-технічним забезпеченням та роботою метеостанції, важливістю метеорологічної інформації у сучасному житті.

«Формування сучасного екологічного мислення дитини – як творця майбутнього» це девіз КЗ «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради. Заступник директора з навчально-виховної роботи Тетяна Коротка презентувала роботу закладу. Учасники семінару-практикуму мали змогу поринути у рослинний та тваринний світ, що є на території Центру. Тетяна Пирожок провела екскурсію до «Музею Хліба».

Робота продовжилася екскурсією до агробіостанції – ботанічний сад Херсонського державного університету де на учасників чекав «Бал хризантем»! Присутні насолодилися фарбами життя та помилувалися цвітінням хризантем, останніх квітів року, які знаменують собою закриття садівничого сезону, привносячи в душу смуток від усвідомлення минулого і надію на майбутнє. Ніна Сушинська, директор ботанічний саду, у ході екскурсії ознайомила учасників з видовим складом рослинного світу, характерного для Південного регіону України, а також рідкісних та зникаючих видів рослин місцевої та світової флори. Крім цього, на території ботанічного саду є Музей мініатюр - памятників архитектури країн, представників національних групп які проживають в Херсоні. На даний час в мініатюрі представлені Парфенон (Греція), Брандебургскі ворота (Німеччина), Шипка (Болгарія), Стіна Плачу (Ізраїль), Дівоча Башта (Азербайджан) та інші.

Олена Морозова, завідувач КУ «Нововоронцовський районний методичний кабінет», підводячи підсумки семінару-практикуму, наголосила, що з огляду на вимоги суспільства одне з найважливіших завдань для педагогів є підготовка компетентних та конкурентоспроможних випускників.

Семінар-практикум пройшов дуже конструктивно. Учасники обмінялися досвідом роботи, обговорили актуальні методичні питання та перспективні напрямки роботи.

Висловлюємо подяку адміністрації Херсонському гідрометеорологічного технікуму Одеського державного університету, КЗ «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради та агробіостанції - ботанічний сад Херсонського державного університету.

Корисні посилання