Відбулася Щорічна міжнародна зустріч партнерів Програми Сталого Розвитку Сільського Екотуризму в Чорноморському регіоні

17.06.2015 07:15:06
Відбулася Щорічна міжнародна зустріч партнерів Програми Сталого Розвитку Сільського Екотуризму в Чорноморському регіоні

11-14 червня на базі зеленого туризму «Чайка» у м. Гола Пристань відбулася Щорічна міжнародна зустріч партнерів Програми Сталого Розвитку Сільського Екотуризму в Чорноморському регіоні (Програма BST).

Партнерами проведення зустрічі виступили WWF-Туреччина, Vesselka Consulting Ltd., в якості спонсора і доповідача на зустрічі був представник компанії Danone (Україна).

На зустрічі були присутні заступник директора Департаменту зовнішньоекономічної діяльності, туризму та курортів обласної державної адміністрації, начальник управління туризму та курортів Сергій Шкарупа, перший заступник голови Голопристанської районної державної адміністрації Олена Кравченко – Скалозуб, мер м. Гола Пристань Анатолій Негра.

На зустріч були запрошені гості з Туреччини та України. У складі турецької делегації, серед інших почесних гостей, мер м. Аздавай Osman Nuri Civelek, директора Національного парку гір Ілгаз İrem Sağlam Fide і представник WWF-Туреччина Sedat Kalem.

Головна мета зустрічі – це обмін досвідом, планування і створення сприятливих умов для реалізації пілотного проекту Програми BST шляхом співпраці ключових партнерів Програми для подальшого сталого розвитку сільського екотуризму в Україні та Туреччині. Одним з критеріїв Програми BST є залучення до співпраці органів місцевого самоврядування.

У будь-якій справі важлива не тільки теорія, а й практика. Так гості з Туреччини і України мали можливість познайомитися з яскравими успішними проектами у сфері сільського та екотуризму Херсонщини, з історією формування і діяльністю сільської громади на прикладі історико-розважального комплексу «Зелені хутори Таврії». Під час відвідування комплексу пройшла дегустація місцевого меду і фіточаю, а також знайомство з традиційними українськими ремеслами. Візит в Чорноморський біосферний заповідник, екскурсія на заповідне Боброве озеро не залишили байдужим нікого, як і саме місто Гола Пристань і привітний прийом на базі зеленого туризму «Чайка».

В результаті триденної зустрічі розглянули застосування критеріїв сталого розвитку сільських спільнот, розроблено систему категоризації. Учасники зустрічі обговорили критерії Програми BST та особливості їх впровадження в Україні. Також відбулася презентація пілотної версії веб-порталу Програми BST для спільнот – партнерів Програми.

Корисні посилання