Відлуння Чорнобиля. У селищі Каланчак відбувся мітинг-реквієм до 30-ї річниці катастрофи

26.04.2016 14:34:31
Відлуння Чорнобиля. У селищі Каланчак відбувся мітинг-реквієм до 30-ї річниці катастрофи

26 квітня в Україні згадують про події, які відбулися 30 років тому – День Чорнобильської катастрофи.

Аби вшанувати тих, хто трагічно загинув на Чорнобильській АЕС, цього дня у селищі Каланчак біля пам’ятного знака ліквідаторам аварії на ЧАЕС відбувся мітинг-реквієм «Пам’ять Чорнобиля жива в наших серцях».

Пам’ятний захід проходив за участю керівництва району, представників громадської організації «Союз Чорнобиль України», громадськості району та учнівської молоді.

До присутніх з промовою звернулися голова районної державної адміністрації Ганна Загорулько, голова районної ради Ігор Замма, учасник ліквідації на Чорнобильській атомній електростанції Сергій Мельник та вдова чорнобильця-ліквідатора Галина Порхун.

У своєму виступі Ганна Загорулько зазначила, що 30 років розділяють нас від тієї страшної трагедії, наслідків якої вистачить на все ХХІ століття. Скільки пройшло часу, а чорний день Чорнобильської трагедії продовжує хвилювати людей – він буде завжди об’єднувати всіх одним спогадом, однією печаллю, однією надією. З кожним наступним відрізком часу ми все більше розуміємо, від якої страшної біди врятували країну та світ скромні герої тих днів. Вони йшли на цей подвиг за покликом серця, не думаючи про нагороди, відзнаки. Але всі ми, наші нащадки повинні пам’ятати, якою ціною дісталася перемога над техногенною стихією, шанувати скромних героїв, які живуть і працюють поруч.

Сергій Мельник під час свого виступу наголосив на тому, що сотні людей Каланчацького району взяли участь у ліквідації страшної аварії. На сьогоднішній день у нашому районі залишилося 137 осіб, які потерпіли від чорнобильської катастрофи. Із них: шість – ліквідаторів І категорії, 18 – ліквідаторів ІІ категорії, вісім – ліквідаторів ІІІ категорії, двоє – потерпілі ІІ категорії, 64 – потерпілі ІІІ категорії, троє – потерпілі IV категорії, дві – дружини померлих ліквідаторів, 34 – діти потерпілих від аварії на ЧАЕС. С.Мельник зазначив, що на даний час Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» є чинним, проте більше половини статей не діють. З цього приводу він зачитав звернення до Верховної Ради України,              Президента України та Кабінету Міністрів України, що містить вимоги:

  1. Відмінити Закон України № 76-VIII від 28 грудня 2014 року «Про внесення змін та визнання таким, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
  2. Доповнити Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» статтями для ліквідаторів усіх категорій та постраждалих усіх категорій: «Надання безкоштовного лікування і придбання ліків за рахунок держави хворим на онкологічні захворювання».

Відповідно до указу Президента України від 09 лютого 2016 року № 41/2016 «Про присвоєння військових та спеціальних звань учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС», у зв’язку з 30-ю річницею аварії на Чорнобильській АЕС, учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Олександру Боровику було присвоєно чергове спеціальне звання – полковник міліції. Начальник Каланчацького відділення Новокаховського відділу Головного управління Національної поліції України в Херсонській області Андрій Третьяк привітав О.Боровика та вручив відповідні відзнаки.

Хвилиною мовчання було вшановано світлу пам’ять тих учасників ліквідації, хто врятував світ ціною власного життя.

На честь загиблих під час Чорнобильської аварії та ліквідації її наслідків благочинний Каланчацького округу протоієрей Михайло Кулина та протоієрей Віталій Власенко відслужили панахиду.

На завершення учасники заходу поклали квіти до пам’ятного знака ліквідаторам аварії на ЧАЕС.

Корисні посилання