Всесвітній день серця

29.09.2021 06:12:26
Всесвітній день серця

29 вересня відзначається Всесвітній день серця, покликаний підвищити інформованість населення про захворювання серця і судин, фактори ризику та методи профілактики цієї групи захворювань.

Серцево-судинні захворювання являються головною причиною смерті у світі. Від цих хвороб помирають щороку 18,6 млн. людей у світі. Чотири з п'яти випадків смерті від ССЗ трапляються внаслідок інфаркту та інсульту, одна третина цих смертей настає передчасно у людей віком до 70 років.

До групи серцево-судинних захворювань входять: ішемічна хвороба серця, цереброваскулярні хвороби, ревматична хвороба серця та інші. Для 520 млн. хворих на серцево-судинні захворювання найбільше випробування зараз — це COVID-19. Хворі на ССЗ важче переносять коронавірусну хворобу і мають вищий ризик розвитку тяжких наслідків для організму.

До чинників, які сприяють розвитку ССЗ, відносять підвищений артеріальний тиск, високий рівень глюкози і холестерину в крові, надмірну вагу, гіподинамію, ожиріння, стреси, вживання тютюну і алкоголю.

Серцево-судинні захворювання можна попередити за допомогою профілактики — здорового способу життя та своєчасного звернення до лікаря.

Змініть поведінку і звички заради здоров’я свого серця:

1. Харчуйтеся правильно. Половину денного раціону мають займати овочі та фрукти, це чудова заміна солодощам промислового виробництва. Обирайте цільнозернові крупи (гречка, ячмінь, вівсянка, бурий рис), нежирні білкові продукти. Не вживайте трансжири, які на етикетках продуктів позначається як гідрогенізовані жири, не перевищуйте допустиму калорійність. Зменшіть кількість солі до 1 ч. ложки на добу, не досолюйте їжу. Пити краще воду, бо газовані напої і соки містять забагато цукру.

2. Будьте фізично активними. Висока фізична активність є одним з найкращих способів збереження здоров’я серця. Займайтеся фізичними вправами середньої інтенсивності протягом 30 хвилин 5 разів на тиждень. Або присвячуйте інтенсивним вправам щонайменше 75 хвилин протягом тижня. Активні ігри, ходьба, хатні справи, танці — рахується все! Ведіть активний спосіб життя — ходіть сходами, гуляйте чи катайтеся на велосипеді.

3. Відмовтеся від тютюну. Кинути вживання тютюну — найкращий спосіб зміцнити своє здоров’я та здоров’я оточуючих. Через 2 роки після відмови від куріння ризик розвитку ішемічної хвороби серця зменшується в декілька разів. Через 15 років ризик розвитку ССЗ повертається до рівня некурців. Пасивне куріння також є причиною захворювань серця у некурців.

4. Регулярно проходьте медогляди. Для попередження розвитку і загострення ССЗ важливо тримати в нормі артеріальний тиск, рівень холестерину і глюкози в крові, що можливо досягти лише під контролем лікаря. Високий кров’яний тиск — є головним фактором ризику ССЗ. Високий рівень глюкози в крові може свідчити про наявність цукрового діабету. Близько 60% людей, хворих на цукровий діабет, помирають від серцево-судинних захворювань.

Зробіть вибір на користь здоров’я вашого серця вже сьогодні!

Корисні посилання