Херсонським експортерам нараховано 915 тис. грн пені

25.07.2016 08:41:55
Херсонським експортерам нараховано 915 тис. грн пені

Цього року херсонським суб’єктам господарювання, що здійснюють діяльність у сфері зовнішньоекономічної діяльності, нараховано 915 тис. грн пені. До слова, минулого року херсонські бізнесмени проштрафились на 841 тис. гривень.

Загалом, зовнішньоекономічними операціями цього року займалися 317 юридичних осіб, що на 52 підприємства більше, ніж торік.

Нагадаємо, що відповідно до норм Закону України „Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті”, виручка резидентів у іноземній  валюті підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках у строки виплати  заборгованостей,  зазначені  в контрактах, але не пізніше 180 календарних днів з дати митного оформлення продукції, що експортується, а в разі експорту робіт (послуг), прав інтелектуальної  власності – з моменту підписання  акта, що засвідчує виконання робіт,  надання  послуг,  експорт  прав інтелектуальної власності.

Порушення   резидентами  строків,  передбачених Законом тягне за собою стягнення  пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 % суми  неодержаної  виручки  (вартості  недопоставленого  товару) в іноземній  валюті,  перерахованої  у  грошову  одиницю  України за валютним  курсом  Національного  банку  України на день виникнення заборгованості.

Корисні посилання