За об’єднаними громадами – майбутнє

14.03.2017 14:44:43

З метою роз’яснення основних аспектів Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та методики формування спроможних територіальних громад за ініціативи голови Громадської ради при Великолепетиській районній державній адміністрації Галини Зінченко та членів Громадської ради у малому залі районного Будинку культури 14 березня 2017 року відбулася зустріч директора Херсонського Центру розвитку місцевого самоврядування Оксани Сілюкової, спеціаліста цього ж Центру Оксани Бузак з керівництвом району, секретарем селищної ради, головами сільських рад, керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, керівниками установ та організацій району, громадськістю.

Директор Херсонського Центру розвитку місцевого самоврядування Оксана Сілюкова поінформувала присутніх про те, що за темпами об’єднання територіальних громад Херсонщина посідає четверте місце по Україні. На території області сформовано вже 12 ОТГ. Дуже активними є прикордонні райони (Чаплинський, Каланчацький), які добре розуміють необхідність зміцнення своїх громад. Серед плюсів реформи люди відзначають можливість отримання фінансової самодостатності, участі у проектах міжнародної технічної допомоги, які працюють саме з ОТГ, шанс використовувати кошти на розвиток своєї території. Серед безпосередніх переваг — інвентаризація земель, об’єктів соціальної сфери, податкових надходжень, оптимізація існуючих послуг та отримання нових.

«Не секрет, що коли громада має сильного лідера, то він формує думку громади. Тому представники Херсонського Центру розвитку місцевого самоврядування активно спрацюють з селищними, сільськими головами та депутатами місцевих рад. Але в окремих населених пунктах спрацьовує саме думка населення. Тому підхід до роботи в кожній громаді індивідуальний», – зазначила Оксана Сілюкова.

За її словами процес децентралізації це довгий та нелегкий процес, але діючі спільно можна подолати всі труднощі. Адже за об’єднаними громадами – майбутнє.

У ході жвавого діалогу щодо проблем реформування адміністративно-територіального устрою України, питань децентралізації влади, зокрема, бюджетної і податкової децентралізації, а також децентралізації в сфері охорони здоров’я, освіти, пошуку кваліфікованих кадрів для роботи в ОТГ учасники зустрічі зійшлися на тому, що децентралізація є однією з необхідних реформ, яка може залучити громадськість до активної і свідомої участі у реформуванні державного управління на всіх рівнях.

Підводячи підсумки зустрічі, голова районної державної адміністрації Світлана Кумановська зазначила: «Великолепетищина – наш рідний край. Тому нам не потрібно бути байдужими за її майбутнє. Селищній та сільським радам необхідно відпрацювати спільну стратегію об’єднання, враховуючи інтереси найвіддаленіших сіл.».

Корисні посилання