Запорука успіху – у тісній співпраці

28.09.2016 08:46:47
Запорука успіху – у тісній співпраці

Усі близькі й далекі наші плани починаються зі школи. Адже саме у стінах школи починають формуватися, набувати знань і морального здоров’я наші діти, і чи будуть вони громадянами, гідними своєї країни й свого часу, залежить від школи та уваги до її справ усієї нашої громадськості та держави зокрема.

Саме про організацію спільної роботи  загальноосвітнього закладу з усіма соціальними партнерами щодо створення умов для здобуття якісної освіти йшла мова 23 вересня 2016 року на виїзному районному семінарі для директорів шкіл і голів селищної та сільських рад з теми «Створення умов для здобуття якісної освіти на базі сільської школи», що пройшов у Червонопартизанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів.

У роботі заходу взяли активну участь голова Нижньосірогозької районної державної адміністрації Павлов П.С., начальник відділу освіти, молоді та спорту С’єдіна О.В., депутат районної ради, редактор районної газети «Червоний промінь» Копенко В.А., меценат Червонопартизанської школи, випускник 1973 року Лапицький А.Г.

Зі щирими словами привітання директор школи, учні, педагоги, сільська громада гостинно зустріли учасників семінару короваєм на вишитому рушникові.

Під час екскурсії присутні мали змогу ознайомитися з навчально-матеріальною базою навчального закладу.

Вітаючи учасників заходу, очільник району Павлов  Павло Семенович зазначив: «Успішність розвитку освітньої галузі, якість надання освітніх послуг у багатьох випадках залежать від тісної співпраці навчального закладу, батьків, органів місцевого самоврядування, громади. І результати праці, які ми побачили сьогодні у закладі, могли з’явитися тільки завдяки цій тісній співпраці. І це відрадно, бо у цих стінах підростає майбутнє нашої держави».

На важливості та ефективності  тісної  співпраці  та наданні конкретної допомоги загальноосвітнім закладам району зупинилася і начальник відділу освіти, молоді та спорту С’єдіна Ольга Валентинівна. Особливу увагу присутніх вона звернула на необхідності створення позитивного іміджу школи і визначальної ролі у цьому процесі директора: «Сьогодні мало бути виконавцем, необхідно поєднувати в собі риси справжнього менеджера освіти: креативність, інформованість, гнучкість, уміння бачити на кілька кроків уперед».

Директор Червонопартизанської школи Білокриницька О.М. поділилася досвідом із питання  «Формування позитивного іміджу школи». Олена Миколаївна ознайомила із досягненнями учнівського та педагогічного колективів і зазначила, що все це не можливо без сучасної матеріально-технічної бази, яка має особливе значення у наш непростий час. Є чим пишатися Червонопартизанській школі. За останні роки спільними зусиллями районної влади, сільської ради, мецената школи Лапицького А.Г., місцевих фермерів (Дудка В.А., Кирилін О.Н., Чміль В.Ф., Шитець В.Р., Мандик Ю.Г., Нестеров С.Я., Магарян В.Ф., Гришкан О.О., Поліщук О.В., Коваленко  Марина і Олександр), батьків, громади вдалося вирішити питання облаштування ігрового та спортивного майданчиків, впорядкування шкільного подвір’я, ремонту їдальні, спортивного залу, внутрішніх вбиралень, рекреацій; заміни вікон, дверей на енергозберігаючі. Шкільний методичний кабінет оснащено сучасними офісними меблями; для учнів та педагогів придбано ноутбуки, планшети;  придбано нову кухонну стінку, дитячі столи для їдальні, магнітно-крейдові дошки, спортивний комплекс, комп’ютерні столи тощо. З нагоди 65-річчя школи, у 2014 році було закладено фруктовий сад. Багато саджанців, вирощених власноруч, принесли  учні.

Психолог Червонопартизанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Полякова В.В. розкрила питання: «Якісна освіта як запорука успішного майбутнього випускників школи», заступник директора з навчально-виховної роботи Грисенко Н.С. – «Національно-патріотичне виховання як вагомий чинник формування особистості школяра».

Нікого не залишили байдужими яскраві віршування школярів, педагогів, голови Братської сільської ради Здановського Г.В., українські пісні у виконанні мецената школи Лапицького А.Г., учнів та вчителів.

Родзинкою свята став виступ артистів із Запоріжжя, організований за сприянням Анатолія Григоровича Лапицького.

Підводячи підсумок, учасники семінару були одностайні в тому, що успіх розвитку держави розпочинається зі школи, а для цього необхідна тісна співпраця батьків, школи, громади, органів влади.

Корисні посилання