«Зрошення на Херсонщині стрімко розвивається», - Андрій Гордєєв

14.07.2018 07:24:33
«Зрошення на Херсонщині стрімко розвивається», - Андрій Гордєєв

Завершальним етапом виїзної наради Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, яка відбулась на Херсонщині, стало робоче засідання в приміщенні Херсонського обласного онкологічного диспансеру під головуванням Андрія Павелко. 
 
Серед питань, які порушили народні обранці було питання щодо стану та перспектив розвитку зрошення на Херсонщині.
 
«Зрошення на Херсонщині стрімко розвивається завдяки тій увазі, яку приділяють всі органи влади», - відзначив голова Херсонської обланої державної адміністрації Андрій Гордєєв.
 
Наразі в області діє програма по відновленню зрошення, за якою Херсонській області з державного бюджету було виділено близько 50 млн грн на реконструкцію зрошувальних систем. Крім того, 20 млн грн виділено  з обласного бюджету на розбудову внутрішньогосподарських меліоративних мереж, тобто фермерам залишається придбати лише зрошувальні машини.
 
Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Марія Іонова відзначила Херсонщину як одну з передових областей країни, що приваблює агропромисловим комплексом, багатим природно-ресурсним потенціалом, людським капіталом, сприятливим інвестиційним кліматом: «У зв’язку зі збільшенням експорту, а особливо зернових культур, ваша область посідає вагоме місце».


«У 2017 року вдалося залучити з бюджетних коштів 30 млн грн на зрошення, 26 з яких пішли на Херсонщину. За цей кошт було реконструйовано  і відбудовано насосні станції в Генічеському,  Олешківському, Каховському та Білозерському районах, що дало змогу ввести додатково  3,5  тис га  зрошення». У 2018 році планується зросити ще близько 13 тис га, - зазначає народний депутат України Сергій Хлань.


 


Доповідаючи парламентарям про досягнення області в галузі зрошення, начальник Херсонського обласного управління водних ресурсів Ігор Андрієнко від імені аграріїв Херсонщини висловив слова вдячності Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, Херсонській обласній державній адміністрації та обласній раді за вагому фінансову підтримку галузі у регіоні, а також зазначив: «З 2015 року ведеться будівництво капітально підпорної споруди - дамби - на Північнокримському каналі поблизу межі Херсонської області та АР Крим загальною вартістю понад 70 млн грн. І вже використано 49 млн грн. У 2018 за рахунок державного фонду розвитку водного господарства планується надходження ще 17 млн грн. Це дасть змогу добудувати дамбу, тим самим зробити такі умови, щоб у виробників рису було більше води, що в свою чергу підвищить врожайність цієї культури».
 
Нагадаємо, що від початку року було відкрито насосну станцію, побудовану приватним підприємством «Восток -Агро» на землях Роздольненської сільської ради Каховського району, яка дає змогу зрошувати 120 га земель. А також запущено сучасну новозбудовану насосну станцію та систему зрошення ТОВ Торговий дім «Долинське», керувати якою можна з планшету, на площі майже 1000 га.
 Корисні посилання