Зустріч активу Каховського районного товариства воїнів-інтернаціоналістів з керівництвом району

10.10.2018 06:27:12
Зустріч активу Каховського районного товариства воїнів-інтернаціоналістів з керівництвом району

09 жовтня відбулась традиційна зустріч керівництва райдержадміністрації, районної ради із активом Каховського районного товариства воїнів-інтернаціоналістів.

З громадськими активістами поспілкувалися голова районної ради Тетяна Тертична, начальник управління соціального захисту населення Юлія Ільїна. Сьогоднішня зустріч обумовлена необхідністю проведення аналізу стану виконання Меморандуму про взаємодію і співробітництво між районною державною адміністрацією, районною радою та Каховським районним товариством воїнів-інтернаціоналістів. В ході зустрічі було проаналізовано досягнення в районі щодо поліпшення соціального захисту сімей загиблих,  воїнів-інтернаціоналістів та окреслено шляхи подальшої взаємодії та співробітництва. Також обговорено питання  подальшої фінансової підтримки з боку районної влади громадської організації.

«Сьогодні одним із пріоритетних завдань влади є посилення соціального та медичного захисту найвразливіших категорій громадян, у першу чергу інвалідів, ветеранів війни, воїнів-інтернаціоналістів» - зазначила Тетяна Тертична.

Зустріч пройшла у теплій атмосфері. Підсумком спілкування стало підписання Меморандуму про взаємодію і співробітництво між районною державною адміністрацією, Каховською районною радою та Каховським районним товариством воїнів-інтернаціоналістів Представники районної влади подякувала активістам за активну громадську позицію та проведену роботу, спрямовану на патріотичне виховання молодого покоління. «Щиро дякую вам за незбориму силу духу та героїзм. Переконана, що ви, воїни-афганці, завжди будете яскравим взірцем для українських патріотів» -наголосила очільниця району.

В свою чергу голова Каховського районного товариства воїнів-інтернаціоналістів Костантин Мєшков від імені воїнів-афганців подякував представницям районної влади за постійну увагу та підтримку ветеранського руху.

Слід зазначити, на тому що на обліку в управлінні соціального захисту населення перебуває 95 воїнів-інтернаціоналістів (з них 59 – воїни-афганці), в тому числі 12 осіб з інвалідністю внаслідок війни та 83 учасника бойових дій.

Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» ветеранам війни, в тому числі воїнам-інтернаціоналістам та членам їх сімей, надаються пільги на житлово-комунальні послуги за рахунок коштів державного бюджету.

Протягом 2018 року 2 воїна-афганця забезпечені санаторно-курортним лікуванням, 1 особа з інвалідністю внаслідок війни перебуває в черзі на позачергове забезпечення автомобілем.

Рішенням ХХІV сесії Каховської районної ради сьомого скликання від 23.02.2018 року № 452 «Про внесення змін до районної програми поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та інвалідів на 2015-2019 роки» на 2018 рік передбачені кошти на забезпечення виплати щомісячної стипендії матерям воїнів - загиблих у Афганістані та під час проведення бойових дій у зоні АТО в сумі 50,2 тис грн. (по 1373 грн.), за 9 місяців 2018 року профінансовано 37,6 тис грн. та передбачені кошти на забезпечення безкоштовним зубопротезуванням ветеранів війни та праці, які мешкають на території Каховського району в сумі 100,0 тис. грн., за  9 місяців 20018 року профінансовано 61,4 тис. грн.

Корисні посилання