Звіт про роботу Департаменту реалізації гуманітарної політики Херсонської обласної державної адміністрації за вересень 2021 року

13.10.2021 08:11:38

    З метою популяризації Херсонщини як туристичного та мистецького краю з 03 по 05 вересня проведено фестиваль сучасного мистецтва «ГогольFEST». Заходи фестивалю проходили в обласному центрі (арт-майданчик «Урбан Сад»), а також на території Національного природного парку «Олешківські піски».

    З 03 по 11 вересня 2021 року проведено ХХІІІ Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії». Метою проведення фестивалю є пропаганда українського класичного та сучасного театрального мистецтва; створення позитивного іміджу України у світі, демонстрація позитивних тенденцій у розвитку національної культури; знайомство та обмін досвідом між театрами. На фестивалі були представлені театри з 10 регіонів України, а також гості з Молдови, Туреччини, Португалії, Грузії, Вірменії.

    З 10 по 12 вересня у м.Скадовськ відбувся XVІ міжнародний фестиваль аматорського кіномистецтва «КІНОКІМЕРІЯ». Фестиваль проводиться за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Національної спілки кінематографістів України. Метою проведення кінофестивалю є відродження кіноаматорства в Україні, налагодження культурних зв’язків з кіноаматорами інших країн світу, згуртування талановитої ініціативної молоді для якої кіномистецтво – засіб творчого втілення своєї життєвої позиції – потенційних професіоналів кіно та телебачення України. Формування кінопрограми від України для участі у Міжнародному кінофестивалі, що проводиться Міжнародним союзом непрофесійного та незалежного кіно (UNICA).

    На фестиваль було подано майже 120 робіт з 13 областей України та 8 закордонних країн (Canada, IslamicRepublicofIran, China, RepublicofIndia , RepublicaArgentina, RzeczpospolitaPolska, Киргизька Республіка, Республіка  Казахстан ). До конкурсної програми членами журі фестивалю було відібрано 118 фільмів.

    В рамках фестивалю відбувся «круглий стіл» членів журі фестивалю «КІНОКІМЕРІЯ», віце–президента Міжнародного союзу непрофесійного і незалежного кіно UNICAAndrzejPrzeździecki (Польща) з керівництвом Херсонської обласної державної адміністрації, Херсонської обласної ради, Херсонської міської ради, Департаментом реалізації гуманітарної політики ХОДА з метою обговорення плану підготовки організації і проведення Міжнародного кінофестивалю UNICAв м. Херсоні в 2024 році та готовності міста прийняти понад 300 гостей з 35 країн світу – учасників Міжнародного кінофестивалю UNICA.

    10 вересня розпочалось проведення І (відбіркового) туру щорічного обласного конкурсу образотворчого, декоративного мистецтва та дизайну «ХЕРСОНСЬКИЙ КАВУН ART» у мистецьких школах Херсонської області. Метою проведення Конкурсу є створення умов для творчого, інтелектуального та духовного розвитку дітей та молоді.

    12 вересня у с. Великі Копані проведено відкритий фестиваль народної творчості «Душа Півдня» та гастрофест «Таврія- Борщ». В рамках фестивалю організовано «вулицю майстрів» - виставку виробів, сувенірів та національних прикрас народних умільців. Також гостям фестивалю представлено концертну програму за участю 78 творчих колективів з 35 територіальних громад Херсонщини та творчих колективів з Миколаївщини. В рамках гастрофесту «Таврія–Борщ» учасниками було приготовано 30 казанів різноманітних борщів за традиційними та ексклюзивними авторськими рецептами. Команди 30-ти територіальних громад Херсонщини змагалися у кулінарному мистецтві, проявили всю свою фантазію, креатив, творчий азарт.

    17 вересня п.р. в обласному центрі проведено фестиваль етно-національних культур «Дружба народів» за участю творчого колективу Херсонської обласної філармонії.

    З нагоди 80-ї річниці трагедії Бабиного Яру 29 вересня п.р. на площі біля пам’ятника жертвам тоталітарного режиму організовано та проведено церемонію вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру за участю представників влади та громадськості, а в приміщенні КЗ «Херсонський фаховий коледж музичного мистецтва» ХОР проведено концерт-присвяту  80-річчю пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру за участю творчого колективу Херсонської обласної філармонії. Також відповідні тематичні заходи з нагоди 80-х роковин трагедії Бабиного Яру проведено в обласних підвідомчих закладах культури.

Корисні посилання