Редакторам районних ЗМІ розказали, як зробити сучасну місцеву газету потрібною людям

18.07.2017 13:43:34

Для редакторів районних ЗМІ на базі Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області пройшов тренінг, організований ГО «Херсонський прес-клуб».

Про сучасну місцеву газету - якою їй бути та як зробити її потрібною людям розказали редактор Новотроїцької районної газети «Трудова слава», заслужений журналіст України Валерій Горобець та член Національної спілки письменників України, головний редактор газети «Ірпінський вісник» Юлія Бережко-Камінська.

Захід почався з презентації роботи Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області, яку провів менеджер з якості Максим Магда. Він зазначив, що надання вторинної правової допомоги дає можливість особі кваліфіковано захистити себе, тому інститут БПД є дуже важливим для суспільства. Присутні дізналися, що безоплатна правова допомога регламентується Законом України «Про безоплатну правову допомогу», гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Держбюджету, місцевих бюджетів та інших джерел.

Максим Магда пояснив, що Регіональний центр надає допомогу у кримінальному процесі затриманим, підозрюваним, обвинуваченим та засудженим до покарання, пов’язаного з позбавленням волі, а також у справах про адміністративні правопорушення особам, щодо яких застосовано адміністративне затримання або адміністративний арешт.

«Підставою для надання такої допомоги є повідомлення правоохоронного органу або затриманої особи чи її родичів, постанова слідчого, ухвала суду або заява засудженого, - зауважив фахівець. - Надання допомоги в адміністративному і цивільному судочинстві, а також потерпілим і свідкам у кримінальному процесі здійснюється через місцеві центри з надання БВПД та бюро правової допомоги».

 Подивитись презентацію можна тут.

Повертаючись до тренінга, варто сказати, що під час навчання детально обговорювали всі деталі - від формулювання місії видання, розробки структури газетного номера, оптимального обсягу та періодичності місцевої газети до планування роботи творчого колективу редакції.

«Маючи чітко вибудовану структуру кожного номера, досить просто планувати роботу видання», - впевнений Валерій Горобець. Він наголошує, що розпорядок має бути прописаний заздалегідь: хто за яку рубрику відповідає, які матеріали робляться колективно тощо.

Валерій Горобець звернув увагу присутніх, наскільки важливим є редакційний менеджмент, впровадження системи та інструментів контролю і заохочення персоналу та проаналізував теми публікацій на прикладі газети «Трудова слава», яка є досить успішною і популярною в Новотроїцькому районі.

Вважаємо, що досвід Валерія Горобця щодо системи заохочень журналістів, стане у нагоді присутнім редакторам. Мова йде про надбавку за інтенсивність. Так, гонорар кожного працівника в газеті «Трудова слава» формується із балів, який має гривневий еквівалент. Відповідно, якщо працівник багато пише, його гонорар більший. В ідеалі, вважає Валерій Германович, зарплата і гонорар повинні бути 50 на 50. Це стимулює журналістів писати більше та якісніше.

Сподобалась ще одна порада редактора, який вважає, що весь час перебувати в офісі не потрібно. «Ми не гонимося за присутністю, – каже пан Валерій, – достатньо, аби в редакції завжди була одна розумна людина, здатна прийняти відвідувача, вислухати його, зібравши таким чином потрібну інформацію або отримавши рекламу».

Подивитись презентацію Валерія Горобця можна тут.

Чого можна досягти і змінити в газеті за півтора роки розказала Юлія Бережко-Камінська та відповіла на запитання присутніх. «Коли я стала головним редактором, - розповідає пані Юлія, - газета «Ірпінський вісник» була в скрутному положенні… Редакція мала борги, зарплати були низькими».

Але з часом головному редактору вдалося покращити ситуацію. Видання від 8 перейшло до 16-24 сторінок. Були запущені рекламно-іміджеві проекти. Зарплати піднялися. Тож вдала зміна стратегії та комплекс відповідних заходів перетворило «заштатну районку» на нове сучасне видання,  дозволивши вийти на новий рівень та привернути увагу нової аудиторії.

Резюмуючи, можна з впевненістю сказати, що знання, отримані під час тренінгу в рамках проекту «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності», є дуже цінними для редакторів, особливо тих, чиї видання ледве виживають на теренах сучасного медіапростору.

По завершенні Максим Магда виявив сподівання, що представники районних ЗМІ, які зібралися в затишному конференц-залі Регіонального центру, будуть і надалі співпрацювати з місцевими центрами та бюро правової допомоги, доносячи інформацію до мешканців відповідних населених пунктів про точки доступу до правової допомоги, та пояснив учасникам тренінгу, що кожен, хто потребує правової допомоги, може зателефонувати на єдиний номер гарячої лінії: 0-800-213-103 (безкоштовно з усіх стаціонарних та мобільних телефонів)

Для отримання консультацій чи роз’яснень з правових питань можна звертатися безпосередньо до місцевих центрів з надання БВПД та бюро правової допомоги. Контактні дані дивись за посиланням.

За інформацією Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області

Корисні посилання