Заступник начальника Херсонської ОВА Олександр Толоконніков узяв участь у міжнародній конференції «Cross-border Connections in Northern Europe», яка відбулась у столиці Норвегії за ініціативи Scandria Alliance та Eastern Norway County Network.
У межах першої сесії, присвяченої геополітиці та транспортним тенденціям, він розповів про наслідки російської агресії для Херсонщини та поділився із європейськими урядовцями та дипломатам дієвими рішеннями регіону у забезпеченні логістики та захисті інфраструктури під час війни.
«До повномасштабного вторгнення Херсонська область була потужним логістичним хабом із виходом до двох морів, розвиненими портами та міжнародним аеропортом. Наразі ж через постійні російські обстріли та тимчасову окупацію частини територій морські артерії та авіавузол не працюють, а транспортна мережа перебуває під цілеспрямованими ударами окупантів», — зазначив Олександр Толоконніков.
Проте завдяки прийнятим рішенням область адаптувалась до цих загроз та вибудувала ефективну систему захисту.
«У відповідь на російський терор ми розгорнули на Херсонщині комплексну систему захисту. Вона поєднує радіоелектронну боротьбу, мобільно-вогневі групи та фізичний захист обʼєктів. Зокрема, близько 200 кілометрів доріг обладнані антидроновими тунелями. Це дозволяє зупиняти та знищувати в середньому 95% ворожих безпілотників», — наголосив заступник начальника Херсонської ОВА.
Цей алгоритм є частиною навчальної програми «Цивільно-військове адміністрування в умовах сучасної війни», створеної на основі реального досвіду управління деокупованими територіями. Наразі за цією програмою вже проходять підготовку фахівці з країн Балтії, Швеції, Румунії та Німеччини.
Уже завтра для фахівців норвезького округу Вестфолл стартує безпекова конференція, організована за підтримки ініціативи KS та фінансування Norad, мета заходу — навчання партнерів кризовому управлінню та підготовці до надзвичайних ситуацій.