Очікуємо від Євросоюзу сильних рішень щодо підтримки нашої енергетичної системи – Володимир Зеленський за підсумками зустрічі з Каєю Каллас

опубліковано 13 жовтня 2025 року о 17:49

Чоловік та жінка потискають одне одному руки на фоні трьох великих державних прапорів України. Обидва одягнені в темний діловий одяг і посміхаються на камеру під час офіційної зустрічі.

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Високою представницею Європейського Союзу із закордонних справ та безпекової політики Каєю Каллас.

Глава держави подякував Євросоюзу за постійну допомогу Україні й відзначив особисту підтримку з боку Каї Каллас.  

Дві групи офіційних осіб у цивільному та військовому одязі проводять зустріч за довгим столом у розкішній залі з класичним інтер’єром, кришталевими люстрами та позолотою. У куті зали встановлено державний прапор України, а подію фіксують оператори з відеокамерами.

Під час зустрічі детально обговорили наслідки російських атак на енергетичну інфраструктуру України та рішення, необхідні для посилення енергостійкості й захисту від російської агресії.

«Ми очікуємо від Європейського Союзу сильних рішень. У нас є кілька сильних рішень уже. Ми домовилися з деякими лідерами окремо. І окремо очікуємо від Європейського Союзу», – повідомив Президент.

Кая Каллас зазначила, що передусім потрібно допомогти Україні захищати себе. Адже тоді критична інфраструктура не зазнає пошкоджень. Крім того, європейські фахівці зараз вивчають, якої саме допомоги потребує Україна для відновлення енергосистеми.

Окрема увага – використанню заморожених російських активів для захисту та відновлення України, а також ухваленню 19-го пакета санкцій Євросоюзу проти Росії.

Жінка у темно-синьому жакеті та смугастій сорочці сидить за столом під час офіційної зустрічі. Вона зосереджено слухає, зчепивши пальці рук перед собою. На фоні видно частину класичного інтер’єру зали з декоративною позолотою та блакитними кріслами.

«Російська економіка вже слабка. Ми ще більше послаблюємо її завдяки нашим санкціям, щоб вони зрештою припинили фінансувати цю війну», – зазначила Кая Каллас.

Сторони також детально обговорили оборонну підтримку, зокрема спільне виробництво, та реалізацію програми SAFE.

Крім того, під час зустрічі йшлося про шлях України до вступу у Євросоюз. Президент наголосив, що до початку листопада наша країна технічно буде готова з усіма шістьма переговорними кластерами.

Чоловік у чорній сорочці сидить за столом під час офіційної зустрічі, зосереджено дивлячись перед собою. На фоні видно іншого учасника зустрічі в діловому костюмі та частину плеча військовослужбовця в камуфляжі на передньому плані.

«Україна зробила багато роботи зі свого боку, щоб справді виконати необхідні умови. А ми зі свого боку також працюємо над просуванням процесу вступу, щоб дати надію українцям», – сказала Висока представниця Європейського Союзу із закордонних справ та безпекової політики.

Також обговорили запуск Спеціального трибуналу щодо агресії Росії проти України.

«Дуже важливий сигнал, який пані Кая Каллас привезла, – це щодо Спецтрибуналу. Що є рішення виділити гроші від Європейського Союзу. Це важливо. Питання важливе. Це свідчить про те, що ми говоримо про справедливість», – підсумував Глава держави.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux