У координаційному центрі «Вільні разом» в Івано-Франківську відбувся майстер-клас з таврійського розпису

опубліковано 09 червня 2026 року о 10:28

Захід «Степова хвиля» для переселенок з Херсонщини присвятили культурним традиціям.
Жінки дізнались про особливості таврійського розпису та створили сувенірні вироби на дерев’яних спилах.
Херсонські центри «Вільні разом» продовжують працювати у 13 українських містах. Там ви можете отримати всю необхідну допомогу. Актуальна контактна інформація - за посиланням: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1pGd2WtRBs3mV9vWVY8rmQlXiSWOAP57paLmP4yRbpVs/edit?gid=0#gid=0 

Спільне групове фото учасниць та організаторів майстер-класу в приміщенні хабу. Вісім жінок позують перед камерою, тримаючи в руках розписані синьо-білими орнаментами круглі дерев'яні сувеніри. Дві жінки сидять на стільцях на передньому плані, інші шість стоять за ними у повний зріст. На задньому плані встановлено державний прапор України, прапор міста Херсон та великий жовто-блакитний банер із гаслом «СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!».

Процес художнього майстер-класу, знятий збоку вздовж довгого столу. На передньому плані видно жінку в білому джемпері, яка робить начерк на заготовці. Поруч із нею за столом працює жінка в окулярах та квітчастій кофті, а далі — молода дівчина в рожевій футболці та чорному піджаку. Стіл заставлений приладдям для малювання: пластиковими палітрами з фарбами, баночками, пензлями у стаканчиках та зразками геометричних візерунків на папері.

Чотири учасниці різного віку сидять у ряд за великим столом під час творчого заняття. Вони схилилися над столом, розписуючи дерев'яні основи олівцями та пензлями. На передньому плані дівчина у чорній кофті виводить візерунок, орієнтуючись на роздрукований паперовий ескіз із традиційними синьо-білими розписами та зображенням птахів. На світлій стіні позаду них висять патріотичні плакати, мапа України з кольорових долоньок та державний прапор.

Жінка старшого віку з короткою темною зачіскою, одягнена у білий вільний джемпер, сидить за столом і розписує круглу дерев'яну заготовку. На столі перед нею розкладені зразки орнаментів із синіми та коричневими візерунками, палітра, склянка з водою, тюбики з акриловими фарбами та стаканчик із пензлями. Зліва на задньому плані складена висока стопка картонних коробок із написами «PREMIER» та логотипами UNICEF.

Жінка старшого віку із сивим волоссям, зібраним шпилькою, та в окулярах зосереджено розписує тонким пензлем невеличкий дерев'яний зріз. Вона одягнена в чорну футболку з білими графічними написами. Перед нею на столі лежать два зелені пензлі, синій олівець, паперова серветка, стаканчик із блакитною водою та мобільний телефон. На задньому плані видно складені картонні коробки з маркуванням.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux