У німецькому Мюнхені на олімпійському веслувальному каналі Oberschleißheim Regatta Course завершився Чемпіонат Європи з веслування на човнах «Дракон»

опубліковано 14 липня 2026 року о 15:36

Група спортсменок та тренерів у жовтих футболках збірної України позує з медалями на п'єдесталі пошани під час церемонії нагородження на веслувальному каналі. Попереду вони тримають синьо-жовтий прапор України, а праворуч і ліворуч на п'єдесталі частково видно представниць інших збірних. На задньому плані розташовані трибуни стадіону.

Українська національна збірна виступила на чемпіонаті в кількох вікових категоріях: від юніорів (U18) та дорослих (Premier) до представників категорій «Мастерс» у віці від 40 до 70 років і старших (Senior A, B, C, D).

До складу збірної команди України увійшли спортсмени з Херсонщини: Олена Скворцова, Олександр Сиромятников та Олександр Кальмус. Веслувальники вибороли низку золотих нагород на різних дистанціях.

Результати виступів херсонських спортсменів:
- Олена Скворцова завоювала перші місця на дистанціях 200, 500, 1000 та 2000 метрів.
- Олександр Кальмус виборов золоті медалі у класі D-22 (чоловіки) на дистанціях 500, 1000 та 2000 метрів, у класі D-22 (мікс) на дистанції 1000 метрів, а також у класі D-12 (мікс) на дистанціях 200, 500 та 2000 метрів.
- Олександр Сиромятников став переможцем у класі D-22 (чоловіки) на дистанціях 1000 та 2000 метрів, у класі D-22 (мікс) на дистанції 2000 метрів, а також у класі D-12 (Open) на дистанціях 500 та 2000 метрів.

Група спортсменів у біло-синьо-жовтій формі збірної України сидить у великому човні-драконі («драгонботі») біля дерев'яного пірса. Вони тримають весла, на одному з яких є напис Ukraine, та позують для фото. Подія відбувається на відкритій водоймі у сонячний день.

Колаж із двох фотографій українських спортсменів на тлі веслувального каналу та трибун стадіону в сонячний день. На лівому фото двоє атлетів у жовтих футболках збірної України показують жест «великий палець угору», при цьому на шиї одного з них висить багато медалей. На правому фото спортсмен у такій же формі з численними медалями на шиї позує на тлі води.

Колаж із двох фотографій української спортивної делегації на веслувальному стадіоні в сонячний день. На лівому знімку спортсмени та тренери в жовто-блакитній формі стоять на п'єдесталі під час виконання гімну, приклавши руки до серця, а один із них тримає прапор України. На правому знімку чоловіча частина команди з медалями на шиї позирує для спільного фото на тлі води, розгорнувши український прапор.

Підготовку спортсменів до європейської першості здійснювали тренери збірної команди України — заслужені тренери України Валерій Моргун та Катерина Моргун.

Вагомий внесок у цей успіх зробили й особисті тренери веслувальників: заслужені тренери України Олександр Колибельніков, Станіслав Борейко, Олександр Євченко та Євгеній Баклан.

Вітаємо спортсменів та їхніх наставників із блискучим виступом на міжнародній арені!

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux