«Я завжди казав і дружині, і друзям, що якщо буде напад на Херсон, я беру зброю і йду захищати рідне місто», - згадує військовослужбовець Ігор Кураян.
Протягом 30 років чоловік займався підприємницькою діяльністю у Херсоні, а за день до повномасштабного вторгнення, вступив до лав місцевої тероборони, разом з іншими активістами прийняв бій з армією рф на Антонівському мосту.
Згодом Ігор став активним учасником проукраїнських мітингів в Херсоні та навіть організовував напад на слідчий ізолятор, аби визволити колишніх учасників АТО, де їх утримували окупанти.
Втім через зраду командира взводу Ігоря Кураяна затримали російські спецслужби. Чоловікові інкримінували ніби-то "тероризм".
Далі – херсонська катівня, севастопольський табір для військовополонених, допити та щоденні катування.
«Трішки зажили побої і знов у рідне ТрО. Тоді Херсон ще був окупований, тому іншої думки в мене навіть не було. Тільки йти визволяти Херсон та Україну», - розповідає Ігор.
Про російський полон, доленосний обмін та повернення до служби – дивіться у відео.
Повну версію інтерв’ю з Ігорем Кураяном ви можете переглянути за посиланням.