
Навчальний рік 2025/2026 чверть українських шкіл завершила з використанням державної освітньої екосистеми Мрія. Сьогодні платформою користуються понад 630 тисяч учнів, батьків і педагогів.
Мрія впроваджена у 3 860 закладах освіти в усіх областях України. Заклади освіти можуть користуватися платформою безоплатно, поступово переводячи освітні процеси в цифровий формат та зменшуючи потребу в паперовому документообігу.
Мрія об’єднує ключові інструменти для організації навчального процесу. Учителі працюють із цифровими журналами та плануванням навчання, учні мають доступ до розкладу занять, домашніх завдань і навчальних матеріалів, а батьки можуть відстежувати успішність та освітній прогрес своїх дітей.
Протягом навчального року педагоги внесли до системи 235 мільйонів оцінок. Із них 45 мільйонів було розраховано автоматично за допомогою функцій платформи. Також у Мрії створено 22 мільйони домашніх завдань, зафіксовано 58,5 мільйона пропусків та внесено 32,5 мільйона тем уроків.
Автоматизація окремих процесів дає змогу скоротити час на адміністративну роботу та приділити більше уваги освітньому процесу.
У 160 закладах освіти протестували ШІ-генератор тестів. Інструмент допомагає педагогам швидко формувати навчальні завдання та автоматично перевіряти результати.
Під час пілотування вчителі створили понад 60 тисяч інтерактивних тестів і навчальних завдань.
Учні відкривали сторінки з оцінками понад 28,5 мільйона разів та переглядали домашні завдання 26,9 мільйона разів.
Батьки також активно користуються можливостями платформи. За навчальний рік вони понад 13,5 мільйона разів переглянули статистику успішності дітей та 13,3 мільйона разів ознайомилися з деталями уроків.
Завдяки єдиному цифровому середовищу учні, батьки та педагоги мають доступ до актуальної інформації про навчальний процес.
У застосунку Мрія також доступний каталог позашкільних занять. Із осені 2025 року до нього додано понад 6 тисяч секцій і гуртків різних напрямів — від програмування та робототехніки до творчих і спортивних занять.
Користувачі можуть шукати гуртки за інтересами або місцем проживання.
Найактивніше платформу впроваджують заклади освіти Запорізької та Одеської областей, де до екосистеми долучилися понад 70% шкіл.
Показник впровадження понад 40% також мають Івано-Франківська, Сумська, Миколаївська та Черкаська області.
Мрія використовується як у невеликих громадах, так і у великих міських закладах освіти.
Із початком нового навчального року в екосистемі Мрія планується запуск нових функцій:
Літній період є зручним часом для впровадження платформи в закладі освіти, налаштування системи та підготовки педагогічного колективу до роботи з цифровими інструментами.
Адміністрації закладів освіти можуть подати заявку на підключення через платформу Мрія. Команда проєкту надає супровід на всіх етапах впровадження.
Мрія — державна освітня екосистема, що цифровізує освітній процес та забезпечує єдиний цифровий простір для учнів, батьків, педагогів і адміністрацій закладів освіти.
Ініціативу Президента України Володимира Зеленського реалізують Міністерство цифрової трансформації України та Міністерство освіти і науки України у партнерстві з Програмою EGAP, що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.
Улітку 2026 року також розпочнеться пілотування функціоналу для закладів дошкільної освіти. У перспективі екосистема Мрія охоплюватиме різні етапи навчання та розвитку людини — від дитячого садка до освіти впродовж життя.